Incubator ouă automat Rico

Cod produs: PM0921V8405

Stoc epuizat

Brand: Rico
Marian Raileanu
Specialistul Meșterești îți stă la dispoziție. Poți apela numărul afișat în intervalul 8:30 - 17:00 de Luni până Vineri.
TBI Bank
Cumpără acum, plătește mai târziu
de la LEI / lună
  • Transport oriunde în țară

  • Retur flexibil & personalizat

  • Consiliere tehnică gratuită

  • Garanții certificate produs

Descriere

Incubatorul Rico oferă o rată de eclozare de 98%, fiind ideal pentru: găini, rațe, gâște și alte păsări. Cu o capacitate de 1300 de ouă, acesta dispune de întoarcere automată a ouălor, control automat al temperaturii și umidității, precum și de alimentare automată cu apă, asigurând condiții optime fără intervenție manuală. Designul compact îl face ușor de transportat, iar alimentarea flexibilă (220V / 12V) permite utilizarea în diverse medii. 

Produsul include un capac superior robust, un cadru de mijloc ușor de asamblat de utilizator și un corp inferior rezistent, toate completate de o plasă specială pentru eclozare și role de incubare pentru o distribuție uniformă a căldurii. Sistemul electric avansat dispune de cabluri de alimentare la 220V și 12V, un senzor de temperatură precis și un ventilator dedicat pentru o circulație optimă a aerului. De asemenea, este montată o alarmă pentru limite inferioare sau superioare de temperatură.

Capacitate incubator automat pentru 130 de ouă:

  • Ouă de găină - 130 buc
  • Ouă de rață - 86 de bucăți
  • Ouă de gâscă - 65 de bucăți
  • Ouă de prepeliță - 325 bucăți
  • Ouă de porumbei - 195 de bucăți

Avantaje

  • Potrivit pentru mai multe tipuri de ouă
  • Întoarcere automată a ouălor: Asigură o distribuție uniformă a căldurii pentru o eclozare optimă
  • Control automat al temperaturii și umidității: Menține condiții stabile pentru dezvoltarea embrionilor (nu și la cel de 36 ouă)
  • Alimentare automată cu apă: Evită fluctuațiile de umiditate, fără intervenție manuală frecventă
  • Dimensiune compactă și greutate redusă: Ușor de transportat și depozitat
  • Tavă reglabilă pentru ouă: Poate fi ajustată pentru diferite dimensiuni de ouă
  • Materiale de calitate (PP, PE, ABS)
  • Alimentare flexibilă (110V / 220V / 12V): Poate fi utilizat atât la priză, cât și cu baterie/energie solară
  • Lumină LED încorporată / Ovoscop pentru a verifica dezvoltarea embrionului
  • Funcționarea este una silențioasă

Montaj

Nu este necesară montare. Instrucțiunile detaliate de utilizare le găsiți în secțiunea Fișe tehnice.

!!! În primele 18 zile folosiți doar o sticlă cu apă (montată în spațiul din mijloc) pentru a menține umiditatea până în 60%. !!!

!!! În ultimele 3 zile, până la eclozare, se montează toate cele 3 sticle cu apă pentru a crește umiditatea și a-i ajuta pe pui să iasă din ou. !!!

Prezentare produs video:

-> Video incubator ouă Rico albastru

-> Video incubator ouă Rico alb

Întreținere

Întreținerea incubatorului este simplă și comodă datorită materialelor rezistente, care permit o curățare rapidă, iar sistemele automate de control al temperaturii, umidității și alimentării cu apă reduc necesitatea intervențiilor frecvente.

Întrebuințare

Produsul este utilizat pentru eclozarea artificială a diferitelor tipuri de ouă, precum cele de găină, gâscă, prepeliță sau rață. 

Procesul de incubare aici -> Ghid pentru clocirea ouălor de găină

Garanție

Garanția oferită este de 2 ani pe teritoriul României.

Cod SICAP

Acest produs poate fi achiziționat de pe SICAP la cerere.

Timp livrare

Produsul se livrează în termen de 2 - 3 zile lucrătoare

Specificații

Recenzii

Scrie o recenzie
Spune-ne parerea ta despre acest produs Incubator ouă automat smart Rico, 130 ouă
Fișiere acceptate: .jpg, .png, .gif. Dimensiune maximă: 10 MB
loader
Se încarcă...

check-circle Ați trimis o recenzie pentru verificare.

1. La costul de transport/totalul comenzii se va aduna costul de transport pentru livrarile din depozitele unde acesta se stabileste telefonic

tbi bank loading
Vă rugăm așteptați
tbi bank loading
Vă rugăm așteptați